پارچه ترمه ارزان سبب خیانت رونالدو شد

پشم کشمیر که معمولاً به سادگی به نام ترمه شناخته می شود، الیافی است که از بزهای ترمه، بزهای پشمینه و برخی از نژادهای دیگر بز به دست می آید. صدها سال است که از آن برای تولید نخ، منسوجات و لباس استفاده می شود.

ترمه ارتباط نزدیکی با شال کشمیر دارد، کلمه پارچه ترمه ارزان از انگلیسی سازی کشمیر گرفته شده است، زمانی که شال کشمیر در قرن نوزدهم به اروپا رسید. هم می توان از زیرپوش نرم و هم از موهای محافظ استفاده کرد.

موهای نرم تر برای منسوجات در نظر گرفته شده است، در حالی که موهای درشت محافظ برای برس و سایر اهداف غیر پوشاک استفاده می شود.

تعدادی از کشورها ترمه تولید می‌کنند و تکنیک‌های فرآوری را طی سال‌ها بهبود بخشیده‌اند، اما چین و مغولستان تا سال 2019 دو تولیدکننده پیشرو هستند. افغانستان در رتبه سوم قرار دارد.

برخی از نخ‌ها و لباس‌هایی که به‌عنوان حاوی ترمه به بازار عرضه می‌شوند، مشخص شده‌اند که حاوی مقدار کمی از الیاف ترمه هستند، بنابراین آزمایش‌های دقیق‌تری برای اطمینان از اینکه اقلام به‌طور منصفانه نمایش داده می‌شوند درخواست شده است.

مدیریت ضعیف زمین و چرای بیش از حد برای افزایش تولید الیاف ارزشمند منجر به تخریب و تبدیل علفزارها به بیابان در آسیا، افزایش دمای محلی و ایجاد آلودگی هوا شده است که تا کانادا و ایالات متحده را طی کرده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.