روش های نوآورانه آبیاری بوسیله نوار تیپ

روش‌های نوآورانه آبیاری می‌تواند بهره‌وری آب را افزایش داده، مزیت اقتصادی به دست آورد و در عین حال بارهای زیست‌محیطی را نیز کاهش دهد. در برخی موارد دانش لازم توسط خدمات ترویجی ارائه شده است و به کشاورزان کمک می‌کند تا راه‌حل‌های مناسب را تطبیق داده و پیاده‌سازی کنند و در نتیجه از فناوری آبیاری بهره بیشتری ببرند.

با این حال، اغلب سرمایه‌گذاری در پیشرفت‌های فن‌آوری، واکس سفید قیمت‌های آب بالاتری را به همراه داشته است، اما بدون به‌دست آوردن مزایای بالقوه کامل از طریق بهره‌وری آب. کشاورزان به طور کلی فاقد ابزار و انگیزه کافی برای آگاهی از مصرف آب محصولات، کاربردهای واقعی آبیاری، واکنش عملکرد محصولات کشاورزی به شیوه های مختلف مدیریت آب و در نتیجه سطوح فعلی بهره وری آب در مزرعه نیستند.

این مشکلات کلی توسط دو مطالعه موردی ما که به بررسی گزینه‌ها، محرک‌ها و مشکلات برای بهبود شیوه‌های کارآمد آب پرداخته‌اند، نشان داده شده‌اند. این دو حوزه دارای محرک های قوی برای بهبود هستند، نوعی شیشه کوچک که چیزهای ریز اما فاقد سیستم تبادل دانش برای کمک به کشاورزان و مدیران منابع برای شناسایی زمینه بهبود هستند.

تا حدودی به همین دلیل، مسئولیت کشاورزان برای مدیریت کارآمد آب به چشم‌اندازهای فرضی منتقل شده است، به عنوان مثال. منابع اضافی ناشی از استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده یا قیمت پایین آب در دراز مدت. در هر دو مورد، هزینه راه اندازی خط تولید نوار تیپ یک مسئولیت جابجا شده مکمل این فرض پیش‌فرض است که شیوه‌های آبیاری کشاورزان قبلاً کارایی مصرف آب کافی دارند.

در شرایط فعلی، مدیریت آب کشاورزی سطح ناشناخته بهره وری آب را حفظ می کند و کشاورزان انگیزه های ضعیف تری برای تلاش برای اقدامات کارآمدتر خواهند داشت. هودی بی تی اس تبادل دانش مستمر لازم است تا همه ذینفعان مرتبط بتوانند مسئولیت بیشتری را در کل زنجیره تامین آب به اشتراک بگذارند. بر این اساس، مدیریت کارآمدتر آب می تواند مزایای زیست محیطی گسترده تر را با مزیت اقتصادی برای کشاورزان ترکیب کند.

 • منابع:
  1. Improving water-efficient irrigation: Prospects and difficulties of innovative practices
 • تبلیغات: 
  1. علت قتل عام معلم 23 ساله در اصفهان!
  2. خواص چای سبز برای مشکلات معده
  3. روشهای خلاقانه جدید برای کسب درآمد در منزل!
  4. کشف ماده به نام گرانول که دارای حافظه می باشد!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.