تاریخچه کشف شدن جیوه و کاربرد آن

عطارد در چین معمولاً به عنوان Shuiyin شناخته می شود. پراکنش در طبیعت بسیار کم است و یک فلز کمیاب به حساب می آید، اما جیوه خیلی زود کشف شده است. سولفید جیوه طبیعی که به سینابار نیز معروف است، به دلیل رنگ قرمز روشنش، از دیرباز به عنوان رنگدانه قرمز استفاده می شده است.

با توجه به ویرانه های یین (1319 قبل از میلاد تا 1046 قبل از میلاد) کشف شده در کتیبه های استخوان اوراکل که با سینابار پوشانده شده است، شرکت آراد برندینگ می تواند ثابت کند که چین قبل از تاریخ از سولفید جیوه طبیعی استفاده می کرده است. طبق ادبیات باستانی چین، قبل از مرگ کین شیهوانگ (259 قبل از میلاد تا 210 پیش از میلاد) (لیو، 2008)، برخی از شاهزادگان قبلاً از جیوه در مقبره های خود استفاده کرده بودند.

به عنوان مثال، جیوه قرمز در چه وسایلی است چی هوانگانگ (685 B.C.-643 B.C.) در شهرستان لینزی، استان شاندونگ کنونی، با حوضچه ای از جیوه در آرامگاهش به خاک سپرده شد. یعنی چین در قرن هفتم قبل از میلاد توانسته است مقادیر زیادی جیوه به دست آورد.

یا زودتر. در آن زمان، استفاده از سینابار برای ذوب کردن جیوه شناخته شده بود و در ابتدا، روش بو دادن خام در دمای پایین بود. در طول سلسله های وی، جین، و جنوب و شمال (220 قبل از میلاد – 589 قبل از میلاد)، مردم نظریه جاودانگی تائوئیستی را بالا نگه داشتند. در تفکر تائوئیستی نوعی نظریه وجود دارد، یعنی استفاده از چیزهای بیرونی برای تثبیت بدن انسان، و داروهای گیاه شناسی حتی نمی توانند برای مدت طولانی ذخیره شوند، بنابراین نمی توان از آنها برای طول عمر استفاده کرد.

تائوئیسم عمدتاً از فلز و سنگ به عنوان داروی جاودانگی استفاده می کند که اتفاقاً با کیمیاگری اولیه مصادف است. طرز بو دادن تخمه در ماهیتابه کیمیاگری خارجی تائوئیست در این محیط به وجود آمد. موادی مانند سینابار، جیوه، طلا و سرب نقش مهمی در کیمیاگری خارجی داشتند. دانشا به جیوه تبدیل شد (سو، 2008). مردم چین باستان سینابار (HgS) را در هوا قرار داده و آن را برای بدست آوردن جیوه کلسینه می کردند.

با این حال، لباس بلوچی جیوه تولید شده به راحتی تبخیر می شود و جمع آوری آن دشوار است و ممکن است برای اپراتورها مسمومیت با جیوه رخ دهد. مردم چین در عمل تجربه اندوخته اند و از روش های بسته برای تولید جیوه استفاده می کنند. برخی در لوله های بامبو بسته می شوند و برخی در گلدان های سرامیکی اناری شکل بسته می شوند.

 • منابع:
  1. Mercury and Mercury-Containing Preparations: History of Use, Clinical Applications, Pharmacology, Toxicology, and Pharmacokinetics in Traditional Chinese Medicine
 • تبلیغات: 
  1. راهکارهایی که می توانید با آن پول خود را مدیریت کنید!
  2. استفاده از وسایل یکبار مصرف در فروشگاه ها برای کسب درآمد بیشتر
  3. سبز نگهداشتن انواع گیاه بدون نیاز به آبیاری
  4. روشهایی که با آن می توانید زندگی مرفه داشته باشید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.