بررسی زیست ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس

هنگامی که ماهی آزاد اقیانوس اطلس پرورش داده شده در رودخانه ها رها می شود، به سرعت به سمت دریا حرکت می کند، حتی زمانی که در نور روز رها می شود. توده‌های وحشی معمولاً در مدت طولانی‌تری به سمت دریا حرکت می‌کنند، از دمای خنک شروع می‌شوند و در شب به سمت پایین دست حرکت می‌کنند و با افزایش دما به تدریج در روز فعال می‌شوند. 13 درجه سانتیگراد (Thorpe et al., 1994).

حشرات وحشی همچنین ممکن است در طول روز در مدارسی که عمدتاً از ماهیان جوجه کشی تشکیل شده اند، میوه آرایی سیب حبس شوند (هانسن و جانسون، 1985). مدارس بزرگ ممکن است ماهی ها را در طول مهاجرت به سمت دریا پناه دهند و مهاجرت در روز را مفیدتر از زمانی که هیچ حشره پرورشی وجود ندارد، نشان دهند.

ارتباط ماهی‌های وحشی در مدرسه‌های کوچک‌های پرورش‌یافته «اثر Pied Piper» نامیده می‌شود (Weber and Fausch, 2003). Zaporozhets و Zaporozhets (2004) ادعا می کنند که ماهی قزل آلا (Oncorhynchus keta) رفتار مشابهی دارد.

هنگامی که تعداد زیادی رها می شوند، بچه های پرورش یافته و وحشی به سرعت به دریا مهاجرت می کنند، و نویسندگان پیشنهاد می کنند که این ممکن است تا حدی نتیجه رقابت درون گونه ای در آب شیرین، با ازدحام و بهره برداری بیش از حد از پایه علوفه باشد.

ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس پرورش داده شده به طور فعال با جریان در همان جهت کلی مانند حشرات وحشی، از طریق مصب ها، در امتداد ساحل، و به اقیانوس اطلس شمالی حرکت می کند (Jonsson et al., 1993a; Hansen et al., 1999; Hansen and Jacobsen, 2003; تورستاد و همکاران، 2004؛ لاکروکس و ناکس، 2005)، طرز تهیه زیتون سیاه اما تنها تعداد کمی از ماهی قزل آلا کشت شده در غرب گرینلند تغذیه می کنند، برخلاف ماهی قزل آلا وحشی (هانسن و همکاران، 1997).

این ممکن است به این دلیل باشد که بیشتر ماهی قزل آلا پرورش‌یافته تنها پس از یک زمستان در اقیانوس بالغ می‌شوند، ماهی قزل آلا اما تنها ماهی‌های آزاد که به‌عنوان ماهی‌های چند زمستانه در دریا بالغ می‌شوند در گرینلند غربی وجود دارند.

همچنین تفاوت هایی در توزیع بین ماهی آزاد کشت شده و ماهی آزاد وحشی در دریای بالتیک وجود دارد، بهترین زمان مصرف پودر سنجد زیرا ماهی های وحشی بیشتر در حوضه اصلی بالتیک یافت می شوند.

 • منابع:
  1. Cultured Atlantic salmon in nature: a review of their ecology and interaction with wild fish
 • تبلیغات: 
  1. با مدیریت مالی می توان یکساله پولدار شد!
  2. مواد تشکیل دهنده گرانول پی وی سی شلنگ
  3. لو رفتن فیلم بازیگر معروف به خاطر انگشت زدن در ظرف شیره انگور
  4. فروش مستقیم لوله پلی اتیلن فشارقوی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.