با یک لامپ هالوژن خزرشید تمام خانه خود را روشن کنید

اصل کار لامپ هالوژن خزرشید به شرح زیر است:

لامپ روشن می شود و با عبور جریان بیشتر از رشته، لامپ شروع به قرمز شدن می کند دما به سرعت بالا می رود تفاوت بین لامپ های هالوژن و لامپ هالوژن خزرشید در این است که رشته در یک کپسول کوارتز پر از گاز هالوژن محصور شده است این گاز بی اثر است از ید و برم تشکیل شده است.

به طور معمول اتم های تنگستن از رشته تبخیر می شوند و در داخل لامپ هالوژن خزرشید جمع می شوند و لامپ های رشته ای معمولی را کم نور می کنند همانطور که اتم ها از رشته خارج می شوند، رشته نازک تر می شود.

در نهایت رشته می شکند معمولاً در انتهای فیلامنت در یک لامپ هالوژن، اتم های تنگستن به طور شیمیایی با مولکول های گاز هالوژن ترکیب می شوند و هنگامی که هالوژن سرد می شود، روی رشته تنگستن قرار می گیرند.

لامپ

این فرآیند چرخه هالوژن نامیده می شود چرخه هالوژن زنجیره ای است که طول عمر لامپ را افزایش می دهدلامپ هالوژن دارای رشته تنگستن مشابه یک لامپ رشته ای استاندارد است، اما لامپ برای همان قدرت ابعاد کوچکتری دارد و با گاز هالوژن پر شده است.

هالوژن تیره شدن شیشه بیرونی لامپ را متوقف می کند و از نازک شدن رشته تنگستن جلوگیری می کند این باعث افزایش طول عمر لامپ می شود و به تنگستن اجازه می دهد تا با خیال راحت به دمای بالاتری برسد و در نتیجه نور بیشتری ساطع کند. از کوارتز ذوب شده به جای سیلیس شیشه ای استفاده می شود زیرا لامپ باید در برابر دمای بالا مقاومت کند. معایب لامپ های هالوژن عبارتند از:

این لامپ به روغن های باقی مانده از پوست انسان حساس است اگر لامپ را با دستان خالی لمس کنید، روغن باقی مانده هنگام روشن شدن لامپ گرم می شود، که می تواند باعث عدم تعادل و منفجر شدن لامپ شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.