استفاده از چایی سبز کیلویی در برج ایفل سبب معروفیت این برج در تمام جهان شد

مقدار کافئین در یک فنجان چایی سبز کیلویی یا قهوه به دلایل زیادی مانند تنوع چای یا قهوه، روش پردازش، دم کردن و غیره می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی قهوه حاوی مقادیر بیشتری کافئین نسبت به چای است.

یک فنجان چای به طور متوسط می تواند حاوی 15 تا 60 میلی گرم کافئین باشد در حالی که در قهوه می تواند 60 تا 150 میلی گرم باشد.

بیشتر خواص مفید چای به دلیل وجود مقادیر بالای ترکیبات پلی فنلی در چای است. هنگامی که یک فنجان چای مصرف می شود، این پلی فنول ها باید از دستگاه گوارش به جریان خون جذب شوند تا اثرات مفیدی داشته باشند.

تحقیقات انجام شده برای یافتن جذب پلی فنل ها در چای با و بدون شیر نشان می دهد که افزودن شیر باعث تغییر جذب پلی فنل ها نمی شود. بنابراین افزودن شیر از فواید چای برای سلامتی نمی کاهد.

مطالعات تحقیقاتی زیادی برای یافتن اینکه آیا اجزای چای می‌توانند عملکرد شناختی را بهبود بخشند (همه توانایی‌های ذهنی و فرآیندهای مرتبط با دانش، که شامل توجه، حافظه، قضاوت و ارزیابی، استدلال، حل مسئله و تصمیم‌گیری، درک و غیره) انجام شده است.

این مطالعات نشان داده اند که اجزای چای به ویژه کافئین و تیانین می توانند عملکرد شناختی را بهبود بخشند. علاوه بر این، مطالعات تحقیقاتی نشان داده است که ترکیبات چای ممکن است اثرات مفیدی بر بیماری آلزایمر که یک بیماری شایع در سالمندان است، داشته باشد. با این حال، از مطالعات انجام شده تاکنون، نتیجه گیری اینکه آیا مصرف چای واقعاً حافظه را در دوران پیری بهبود می بخشد، دشوار است.

چای را می توان بخشی از یک رژیم غذایی سالم دانست زیرا علاوه بر آبرسانی به بدن، اثرات مفیدی نیز دارد. بنابراین چای نوشیدنی مناسبی برای تامین بخشی از نیاز روزانه به مایعات است.

فعالیت آنتی اکسیدانی پلی فنول های موجود در چای به عنوان مهم ترین فعالیت مفید چای شناخته شده است. مصرف منظم چای برای به دست آوردن یک منبع منظم از پلی فنول ها مهم است. از این رو مصرف چهار فنجان در روز می تواند به عنوان مقدار کافی برای به دست آوردن اثرات مفید چای در نظر گرفته شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.